C новым годом 2018
 
 • 10:41 – Модні купальники 2020 
 • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
 • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
 • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

День одруження – один з найщасливіших у житті закоханої пари, який назавжди залишиться в їх пам'яті. Освіжити почуття, згадати приємні моменти і висловити свою любов можна щороку, святкуючи річницю. Яким же значенням наділені річниці весіль, їх назви по роках і що дарувати подружжю у такий святковий день? Адже весільний ювілей – це привід для свята, який буде нагадувати про день парі весілля. А близькі люди і друзі зможуть порадіти за закоханих, що зберегли ніжні почуття за спільно прожиті роки. Відзначаючи річниці весіль необхідно знати їх назви по роках. Так як вони визначають тематику подарунків, які за звичаєм дарують подружній парі.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Назва весіль по роках: від зеленої до золотої


У наведеній нижче таблиці вказано, які є річниці весіль. Якщо розглянути градацію весіль по роках, то не можна не відзначити винахідливість тих, хто придумував для них найменування. Перші десять дат носять досить скромні назви, але чим далі, тим частіше зустрічаються найменування дорогоцінних каменів, що символізують цінність шлюбу, який вистояв серед життєвих бур.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020Рік Назва весілля:
1 рік-Ситцеве (марлеве)

2 роки Паперове

3 роки Шкіряне

4 роки Лляне

5 років Дерев'яне

6 років Чавунне

7 років Мідне (вовняне)

8 років-Жерстяне

9 років-Фаянсове

10 років-Олов'яне (рожеве)

11 років Сталеве (коралове)

12 років Нікелеве

13 років-Мереживне (конвалієве)

14 років-Агатове

15 років-Скляне

16 років Топазове

17 років Олов'яне (рожеве) – назва збігається з 10-річним ювілеєм

18 років-Бірюзове

19 років Гранатове

20 років-Фарфорове

21 рік темний опал

22 роки Бронзове

23 роки Берилове

24 роки Атласне

25 років-Срібне

26 років Нефритове

27 років Весілля червоного дерева

28 років Орхідеєве

29 років Оксамитове

30 років-Перлове

31 рік Сонячне (кавове)

32 роки Мідне (назва співпадає з 7-річним ювілеєм; іноді можна зустріти варіант автомобільне, але це явно сучасний додаток)

33 роки Полуничне

34 роки Янтарне

35 років Коралове (полотняне, лляне)

36 років Кістяної порцеляни

37 років Муслинове

38 років Ртутне

39 років Крепове

40 років-Рубінове

41 Земляне

42 Перламутрове

43 Фланелеве

44 Топазове

45 Сапфірове

46 Лавандове

47 Кашемірове

48 Аметистове

49 Кедрове

50 Золоте

51 Вербове (вербне)

52 Топазове

53 Уранове

54 Весілля Зевса

55 Смарагдове

Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Який тип весілля в 56 років? У Україні його не прийнято відзначати, тому й назви немає.


57 Алюмінієве. Про що говорить вік весілля в 57 років? Про те, що подружжю вдалося зберегти свій союз навіть за більш ніж півстоліття спільного життя.

58 Дата 58 років з дня весілля зазвичай не відзначається і не має назви.

59 Дата 59 років з дня весілля зазвичай не відзначається і не має назви.

60 Діамантове (платинове)

61 Багате весілля – 61 рік сімейного життя.

62 Аквамаринове весілля – 62 роки сімейного життя.

63 Ртутне (як і 38 років)

64 Веселе

65 Залізне

66 Неонове – 66 років сімейного життя.

67 Чарівне

68 Ромашкове – 68 років сімейного життя.

69 Не відзначається і не має назви.

70 Благодатне (вдячне)

71-74 Не відзначаються і не мають назви.

75 Коронне, або друга діамантове

76-79 Не відзначаються і не мають назви.

80 Дубове 81-84 Не відзначаються і не мають назви.

85 Винне – 85 років сімейного життя.

86-89 Не відзначаються і не мають назви.

90 Гранітне – це 90 років сімейного життя.

91-94 Не відзначаються і не мають назви.

95 Рубінове (алмазне) – 95 років сімейного життя.

96-98 Не відзначаються і не мають назви.

99-99 років сімейного життя – фантастичний термін, що передує

100-річному ювілею весілля. 100 Червоне

Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 1 рік-Ситцева — що дарувати в 2020 році новинки


Святкування першої весільної дати означає, що за рік узи шлюбу ще досить слабкі. А відносини легкі і подібні рветься марлевої тканини. Молодятам дарують постільна білизна, декоративні подушки з натуральної тканини, а також шовкові вироби.

Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 2 роки Паперова — ідеї подарунків 2020


Дворічна дата іменована «паперової» вказує на те, що відносини між парою подібні крихкого матеріалу. Який схильний до змін: рветься і горить. На два роки спільного життя найчастіше вручають паперові речі: грошові купюри, картини, фото-альбоми, блокноти.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020Річниця весілля 3 роки: ідеї подарунків до 2020 року


Три роки подружнього життя прийнято називати шкіряним ювілеєм. Цифра три має під собою більш міцний фундамент, ніж попередні дати.3-х річний вік сім'ї символізує її гнучкість, еластичність і міцність сімейних уз. 3 роки подружній спільного життя має назву «шкіряного весілля» не випадково, адже шкіра — міцний, надійний, супереластичний матеріал, шкіра здатна зігрівати в холоди і оберігати від вітру. Весільний ювілей – бажана дата в подружньому житті і тому прийнято ознаменувати її приємними і корисними подарунками. На шкіряне весілля чоловік і дружина можуть дарувати один одному предмети особистісного характеру. Такі, які не зможуть подарувати родичі або друзі.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 4 роки: ідеї подарунків до 2020 року


4 роки сімейного життя – це ще не ювілей, тим не менш, це дуже важлива дата для молодої сім'ї. Відносини стали міцнішими і витримали перевірку часом. І лляна річниця весілля (4 роки) якраз позначає їх міцність і красу. Тепер ми знаємо, що символізує 4 рік весілля, яке весілля. Що дарувати на свято – ось ще одне важливе питання, яке потрібно вирішити, вирушаючи на торжество. Як вже згадувалося, символом 4 річниці є льон. Тому найкращі подарунки – це ті, які пошиті з цього матеріалу. Відмінним варіантом стане дороге постільна білизна, скатертини або серветки. Можна згадати про інше значення лляної весілля – воскова – і подарувати подружжю красиві декоративні свічки і канделябри. Батьки дарують подружжю комплекти красивою дитячого одягу і лляні покривала, адже в багатьох сім'ях як раз до цього часу з'являються малята.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 5 років: ідеї подарунків на дерев'яну весілля в 2020 році


В подарунок годяться будь-які дерев'яні вироби. На Русі чоловік на цей ювілей вирізав що-небудь з дерева своїми руками, дружина покривала лаком або разукрашивала. Шановні гості можуть дарувати все: від дерев'яних ложок і липових діжок з медом до дерев'яних котеджів з дубовими гарнітурами. Зрозуміло, що в пріоритеті котеджі та гарнітури, але будь-яка дерев'яна начиння, красива і корисна в господарстві – відмінний подарунок! Наприклад, шкатулочки, рамочки для фото. Є ще один вид подарунків, які прийнято презентувати цей день: все, що якось пов'язано зі здоров'ям. Мова про пачці анальгіну або тонометрі не йде, звичайно. Але ось путівку в санаторій або абонементу в тренажерний зал (або спа-салон) буде радий хто завгодно.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 6 років: ідеї подарунків до 2020 року


Якщо подружжя пам'ятають про важливу дату 6 років і яка це весілля, то інші річниці будуть відзначатися з ще більшим трепетом. Шоста річниця весілля передбачає необхідність зміцнювати свій домашній вогнище, бо як у шлюбі виникають перші переломні моменти. Ця річниця отримує найменування «чавунне весілля» . 6 років шлюбу – не маловажну річниця, і дружину заздалегідь слід підібрати подарунок дружині. Приміром, різноманітне кухонне начиння – гусятницю, сковороду, форми для випічки; чавунну скриньку або колечко, монетки з романтичною гравіюванням.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 7 років: ідеї подарунків до 2020 року


Мідну (або вовняну) весілля відзначають через 7 років спільного життя. Подвійне назва досить символічно, так як мідь говорить про міцності союзу, про гнучкості і спритності характерів. Адже за стільки років закохані проходять через багато і вчаться по-новому розуміти один одного. На сьому річницю весілля прийнято робити сюрпризи або пробувати щось нове і незвичайне. Наприклад, вперше сходити в китайський або тайський ресторан, політати на повітряній кулі або відправиться в контактний зоопарк. Відзначати свято удвох або в компанії – кожен вирішує самостійно. Але цей день повинен запам'ятатися тільки яскравими емоціями, теплою атмосферою і хорошими подарунками. Це ще один привід заздалегідь підготуватися до важливої дати і дізнатися, що зазвичай закохані дарують одне одному.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 8 років: ідеї подарунків до 2020 року


8 років спільного життя в народі називають жерстяної весіллям. Жесть – це листова сталь, оброблена особливим способом. Даний матеріал дуже міцний і одночасно гнучкий. Тут можна провести паралель з шлюбом: за 8 років подружжя створили міцну сім'ю і навчилися поступатися один одному, йти на компроміс. Крім цього, жерсть має дзеркальний блиск. Так само і подружжя являють собою відображення одне одного. В цей день будуть доречні романтичні, практичні або жартівливі подарунки. Все залежить від потреб, темпераменту і почуття гумору подружжя. За давньою традицією парі підносили жерстяну ємність, наповнену квасом. Зараз цей звичай адаптувався до сучасного життя. Тепер прийнято дарувати на 8 банок пива і тушонки, щоб життя не була гіркою, а ситою.
Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

Річниця весілля 9 років: ідеї подарунків до 2020 року


Дев'ята річниця носить назву – фаянсове весілля. Є у неї і інше ім'я – ромашкова. Чим ближче дата річниці, тим частіше виникає питання: що дарують на дев'ять років весілля? Як і в інших подібних випадках, варто відштовхуватися від назви. Зазвичай прийнято дарувати такі речі, як:
 • сервізи з порцеляни;

 • посуд та інші вироби з кришталю і скла;

 • різноманітні статуетки;

 • букет з ромашок.

 • Кухонне начиння буде дуже актуальна, якщо подружня пара все-таки виконала ритуал на 9 років весілля. Тут дуже знадобляться подаровані друзями нові тарілки.
  Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

  Річниця весілля 10 років: ідеї подарунків до 2020 року


  Є у ювілею і ще одна назва – рожеве весілля. Дійсно, якщо чоловік з дружиною змогли прожити разом 10 років і готові це урочисто відзначити, значить, в їх взаєминах ще присутня романтика. Рожевий колір – це і є символ ніжності і любові. Дні народження прийнято відзначати подарунками. Ювілей сім'ї – це теж своєрідні іменини, які вимагають своїх підношень. Обдаровують сувенірами подружжя один одного, вітають їх родичі, дарують презенти друзі. Якщо хтось розгубився у даній ситуації і не знає, що вручити винуватцям торжества, орієнтир слід взяти на символи десятирічного стажу – олово і троянди.
  Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020

  Річниця весілля 11 років: ідеї подарунків до 2020 року


  Як швидко летить час! Ви живете разом душа в душу, непомітно підростають рідні і обожнювані діти, а за вікном, стрімко змінюючи один одного, минуло 11 років, і яка це весілля? Сталева. У вас склалися відмінні взаєморозуміння після 11 років. Яке весілля без подарунків? На цей ювілей прийнято дарувати щось корисне, практичне, те, що стане в нагоді в побуті та господарстві надалі. Так, хорошим варіантом стане набір сталевих шампурів для шашлику, рамка для улюблених фотографій, відерце для шампанського, красива люстра або торшер, що допоможе створити романтичну обстановку в будинку.
  Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020


  Річниця весілля 12 років: ідеї подарунків до 2020 року


  Це нікелеве весілля. Саме з цього дня починається низка довгих років подружнього життя, измеряющихся дорогоцінними металами. А це означає, що перші труднощі, невдачі й радості чоловік і дружина змогли подолати разом для того, щоб надалі вже запросити своїх дітей і друзів на золоту та срібну весілля. Нікелева (шовкова) весілля не випадково раніше відзначалася саме через 12 років і 5 місяців сімейного життя. Це рівно половина між одруженням і срібним ювілеєм подружнього життя. У будь-якому випадку 12 років — важлива дата для обох подружжя. Тому вітання повинні бути сказані від чистого серця, так само як і подарунки повинні вибиратися з душею. Дарувати потрібно шовк або вироби з нікелю. Обмежень тут немає, тому підійде як перший, так і другий варіант. Як правило, в цей день прийнято дарувати побутові дрібниці.
  Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020
  Річниці весіль і їх назви по роках: що дарувати в 2020
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають