C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Коли буде Різдво в 2020 році: дата

Коли буде Різдво в 2020 році: дата
Практично всі громадяни країни знають, коли буде Різдво в 2020 році. Це церковне свято популярне, тому про нього знають і в невеликих селах, і в великих мегаполісах.

Коли святкуватимуть

Оскільки в Україні проживають переважно православні християни, свято, присвячений народженню Божого Сина, відзначають згідно з постановами православної церкви, а не католицької. Дата святкування Різдва Христового фіксована, а тому в 2020 році не зміниться в порівнянні з попередніми роками.

Важливо! Відзначають Різдво7 січня, хоча святкову вечерю влаштовують напередодні - увечері 6 січня.


Це не тільки церковний, а й державне свято, тому завжди офіційний вихідний. Нині питання про перенесення вихідного дня не виникає, оскільки Різдво потрапляє в новорічні канікули, які тривають до 8 січня.

Коли буде Різдво в 2020 році: дата


Історія появи

Свято приурочене появі на світ Ісуса Христа. Спочатку відзначалося воно 25 грудня, але після введення григоріанського календаря між католиками і православними християнами виникли розбіжності. Перші відмовилися міняти дату святкування. Їх підтримали протестанти і представники інших церковних конфесій. Православні християни почали святкувати Різдво за новим календарем - 7 січня.

На Русі свято з'явилося багато століть назад - після хрещення країни князем Володимиром. Пізніше з Польщі перейшла традиція влаштовувати вертепи. Так називали театралізовані сценки, присвячені народженню Божого Сина. На початку минулого століття почали прикрашати різдвяну ялинку, а подарунки розносив Дід Мороз, але в 1920-х роках ситуація кардинально змінилася. Атеїстична влада заборонила Різдво і всі традиції, пов'язані з ним. Свято таємно відзначали тільки в невеликих селах і окремі сім'ї.

Цікаво! Частина різдвяних традицій в 1935 році була перенесена на Новий рік. Це відноситься до ялинки і Діда Мороза. Пізніше з'явився ще один персонаж - Снігуронька.


На державному рівні Різдво відродилося лише в 1991 році. Раніше в грудні було підписано постанову про вихідний день, хоча деякі республіки проігнорували закон, а тому державні установи працювали 7 січня.

Коли буде Різдво в 2020 році: дата


Як святкують

За церковним традиціям, в 2020 році на Різдво Христове в храмах і церквах буде проходити всенічне бдіння, яке після перейде в літургію. У цей день читають молитви і фрагменти з Євангелія. Віруючі обов'язково відправляються до церкви, щоб помолитися і причаститися. За телеканалам часто транслюють богослужіння з Храму Спасителя.

Святвечір і піст

Відзначати Різдво починають з вечора. Із заходом першої зірки вся родина збирається за сімейною вечерею. Називають його Святвечір, оскільки господині обов'язково готують сочево - крупяную кашу з медом. Так як Різдву передує 40-денний піст, на стіл подають тільки пісні страви. Існує традиція готувати 12 страв, щоб вистачило всім апостолам. Обов'язково на столі має бути кутя. Це відварені зерна пшениці, які приправляють медом, родзинками, маком. Частування обов'язково ставлять біля ікон для покійних родичів, так як вважається, що на свято їх душі спускаються з небес.

Господині обов'язково готують на вечерю такі страви:

вареники;
пироги;
пісну випічку;
запечену рибу;
салати;
овочеве рагу і ін.

Коли буде Різдво в 2020 році: дата


Колядки та інші народні традиції

Напередодні свята і дорослі, і діти колядують, тобто співають хвалебні пісні про народження Ісуса Христа. Спочатку обряд був язичницьким. Люди на Русі поклонялися богу Сонця, але після хрещення він був змінений. Колядники зазвичай переодягаються і збираються в невеликі групи, ходять від двору до двору. Обов'язково носять з собою велику зірку, яка символізує вифлеємську зірку. Вона привела пастухів до місця народження Ісуса. Колядників обов'язково пригощають цукерками та іншими солодощами, дають гроші.

Різдво вважається сімейним святом. Зазвичай в цей день за одним столом збирається кілька поколінь. У деяких регіонах існує традиція, згідно з якою хрещеники перед святом несуть вечерю своїм хрещеним батькам.

Що не можна робити

На Різдво в 2020 році, постарайтеся дотримати нескладні заборони:

Не можна робити фізичну роботу - пиляти, рубати дрова, займатися ремонтом або іншими подібними справами.
Жінкам слід відмовитися від шиття, прання, прасування.
Заборонено полювати на тварин, оскільки на свято в них вселяються душі померлих.
Не варто надягати темну або старий одяг.
Не можна митися і ходити в лазню.
Господиням слід забратися з ранку 6-го, щоб до свята будинок був чистим.
Коли буде Різдво в 2020 році: дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають