C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


З давніх-давен сонце і довжина світлового дня має найважливіше вплив на життя людини, і ми розповімо, якого числа відбудеться день літнього сонцестояння і коли відзначати свято весняного рівнодення в 2020 році.

Вчені довели, що багато процесів, що протікають в атмосфері Землі і підтримують життя на нашій планеті, залежні від сонячного впливу. Саме положенням Землі щодо головного світила Сонячної системи обумовлена ​​звична для нас зміна пір року, підвищення температури повітря в літні місяці і періоди похолодання взимку, а також циклічність збільшення і скорочення світлового дня. Як це працює і чому відбувається? Давайте спробуємо розібратися.

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


Сонце - основа життя

Сонце - основа життя на нашій планеті. Перебуваючи в 149,6 млн. Км. від Землі, центральне світило утримує своєї гравітаційної силою на місці все планети сонячної системи, дарує нам таке необхідне тепло, світло і енергію. За розрахунками, які справили вчені, в середньому 1 м2 поверхні нашої планети отримує за одну добу близько 342 Ватт.

Про важливість сонячної енергії для життя рослин і тварин, що населяють Землю, красномовно говорить різниця в кількості видів між південними регіонами, розташованими ближче до екватора і отримують багато сонячного тепла, а також районами Крайньої півночі. Там, де існує поняття полярної ночі, а температура повітря взимку опускається нижче -50 º С, здатні вижити лише деякі екземпляри, що пристосувалися до суворих умов Півночі. При цьому, кількість енергії, одержуваної поверхнею планети, і зміна сезонів року непряму залежать від руху нашої планети навколо Сонця і кута її нахилу.Рівнодення і сонцестояння в чому різниця?

Важливість сонця оцінювали і наші предки. Навіть не маючи знань в астрономії, вони розуміли, що саме від тривалості світлового і кількості тепла, що посилається Сонцем на Землю, залежить і врожайність, і самопочуття людини. У багатьох давніх культурах Сонця поклонялися, як головному божеству і святкували 4 важливі події в році:

Весняне (літнє) рівнодення - день дорівнює ночі, але відбувається процес поступового збільшення світлового дня.

Літнє сонцестояння - найдовший день і найкоротша ніч року.

Осіннє (зимовЕ) рівнодення - день дорівнює ночі, але відбувається процес поступового зменшення світлового дня;

Зимове сонцестояння - найкоротший день і найдовша ніч року.

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


Дати 2020 року

З року в рік дати настання найдовшого і найкоротшого дня варіюються. Це пов'язано з циклічністю настання високосного року. У 2020 році день літнього сонцестояння, а також дні рівнодення припадають на такі дати:

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


Традиції та звичаї

З давніх-давен на Русі в ці дні були особливими і навіть коли стародавні вірування і обряди пішли в минуле, збереглися свята, які в багатьох країнах відзначають і сьогодні. Першим за календарем в 2020 році будемо відзначати день літнього сонцестояння. У цей день на Русі здавна пекли млинці, вважалися символом сонця і пряники у формі жайворонка. Після весняного рівнодення (Комоєдиця) у багатьох регіонах країни зима відступає, і починаються весняні відлиги. Наші предки вважали, що надіслані з Раю жайворонки приносять на своїх крилах тепло, і ставлення до цих красивим і голосистим вісникам весни завжди було особливе.

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа


Найяскравішим і знайомим практично кожному є день літнього сонцестояння, який в 2020 році припадає на 20 червня. З давніх-давен найдовший день року збігався зі святом Івана Купала. Саме в найкоротшу ніч року наші предки шукали чарівну квітку папороті, водили хороводи навколо багаття, здійснювали обряди і влаштовують ворожіння.

Після зміни календарів, дати вже не збігаються, але багато традицій цього свята, а також пов'язані з ним повір'я, відомі і сьогодні.
День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа

В інших культурах день літнього сонцестояння теж вважали особливим. Так, в Латвії є свято Ліго, а у Фінляндії - Юханнус, в Швеції - Мідсоммар (свято середини літа), в Португалії - День святого Іоанна.

Вплив на організм людини

Тривалість світлового дня впливає на всіх живих істот на Землі. Можна сказати, що все життя на нашій планеті підпорядковується ритму зміни дня і ночі. Природно, що фази активності та спокою в житті людини теж залежні від сонячного світла.

Вчені довели, що тривалість світлового дня впливає на гормональний фон людини. У людей, що проживають в умовах крайньої Півночі, існує цілий спектр проблем зі здоров'ям, викликаних саме недоліком сонячного світла, а також періодами полярного дня і полярної ночі. Ті ж, хто живе в помірних широтах, щорічно відчувають на собі вплив зміни сезонів, відзначаючи зміни в настрої і працездатності, активності і загальному стані.

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа

День літнього сонцестояння в 2020 році: якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають