C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Духів день в 2020 році якого числа, православний

Духів день в 2020 році якого числа, православний

Віруючі люди добре знають, якого числа буде Духів день в 2020 році, оскільки це один з найбільших і шанованих православних свят. І хоча з'явився він багато століть назад, традиції і звичаї збереглися і нині. Вони передаються з покоління в покоління і марно дотримуються, особливо в невеликих містах і селах.

Коли відзначається

Духів день або день Святого Духа входить в свята пасхалії. До них відносяться свята, які так чи інакше пов'язані з Великоднем, Воскресінням і Вознесінням Господа. У зв'язку з цим він не має фіксованої дати.

Згідно з церковними канонами, відзначається він на 51-й день після Пасхи або в понеділок після Трійці. Щоб самостійно порахувати, коли буде Духів день, досить знати дату святкування Пасхи. В такому випадку доведеться відрахувати 7 тижнів і подивитися, на яке число припадає наступного понеділка.

У 2020 році Духів день припадає на 8 червня, оскільки Трійцю православні християни відзначатимуть 7 червня.


Духів день в 2020 році якого числа, православний


Історія

Свій початок свято бере в далекі часи, коли жили апостоли. Присвячений він зішестю Святого Духа на землю послідовникам Ісуса Христа на 50-й день після Світлого Воскресіння Христа. На прохання Вчителі апостоли зібралися в Сіонській світлиці для спільної молитви. Раптово небеса викинула, і землю освятило яскраве полум'я. Мови вогню не обпалювали послідовників Христа, а наповнювали їх зсередини. Вважається, що в образі полум'я на землю зійшов Святий Дух.

Після події Господь нагородив апостолів унікальною можливістю розмовляти різними мовами, щоб вони могли нести віру і просвітлення в широкі маси серед усіх народів і країн. Крім цього, учні Христа стали зцілювати людей від хвороб і здійснювати інші чудеса. Віруючі стали святкувати зішестя Святого Духа, і ця традиція збереглася і нині.

Традиції та звичаї

У дні Святого Духа тісно переплелися церковні та язичницькі корені. До прийняття християнства в цей день на Русі святкували народження землі. І хоча прийшли нові звичаї, язичницькі традиції і обряди залишилися. У цей день жінки обов'язково йшли в поле, всюди розкладали шматочки їжі і присипали грунтом. Так вони задобрювали землю, щоб вона дала хороший врожай.

Ранок віруючих обов'язково починається з молитви і походу до церкви. У Духів день християни прославляють Господа, Його Сина і Святого Духа. Вони співають хвалебні пісні і моляться за живих і померлих в інший світ родичів. Після пробудження вони обов'язково вмиваються свяченою водою і кроплять їй будинок, щоб очистити себе і житло від нечистої сили.

Береза ​​- головний символ свята

Після служби віруючі несуть додому освячені березові гілки. Це одна з найдавніших традицій Духова дня, яка збережеться і в 2020 році. Зазвичай принесені гілки кладуть біля ікон. Вважається, що на них сідають душі померлих, які прилітають відвідати рідних в свято.

Іноді їх розкладають по всьому будинку - біля дверей і на підвіконнях, щоб захистити житло від нечисті. Якщо в будинку хтось хворіє, тоді гілки палять, а хворого обкурюють димом, щоб вигнати з нього хвороба, або готують відвар і напувають хворого людини.
Духів день в 2020 році якого числа, православний


Цікаво! Вважається, що в Духів день лікарські трави набувають неймовірну цілющу силу, тому їх збирають і заготовляють про запас. Для цього їх слід висушити в сухому місці далеко від прямих сонячних променів.


Поминання померлих

У Духів день віруючі вшановують пам'ять померлих родичів. Роблять це так:

На кладовищі несуть живі квіти і березові гілки з церкви, які кладуть на хрести.

Запалюють свічки на могилках.

Моляться за душі покійних в храмі, вдома або на цвинтарі.

Ставлять свічки за упокій душі в церкві.

В цей день у багатьох храмах проводять молебень за душі людей, які загинули в чужому краю або були поховані без відспівування священика.

Що заборонено робити

Знаючи, якого числа Духів день в 2020 році, ви зможете правильно спланувати свій час і відмовитися від справ, які під забороною. У це свято не можна робити наступне:

Копати, рихлити або іншими способами обробляти землю.

Варто відмовитися від будь-яких робіт в саду або на городі.

Не можна навіть забивати кілочки, щоб не розсердити землю.

Підмітати будинок. Інакше можна вимести всю радість і сімейне благополуччя.

Виконувати будь-яку фізичну роботу в будинку або у дворі - прати, рубати, косити і ін.

Цей день потрібно присвятити відпочинку і молитвам, покаятися і очистити душу від гріхів.

Сваритися і скандалити. Більшість священиків сходяться на думці, що робота не такий страшний гріх, як сварка.

Духів день в 2020 році якого числа, православний


Жінки можуть приготувати святкову трапезу для домочадців. Подавати на стіл можна будь-які ласощі. Ніяких заборон на цей рахунок не існує. Під час молитви перед їжею члени сім'ї обов'язково згадують про померлих. Так вони шанують їх пам'ять.
Духів день в 2020 році якого числа, православний
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають