C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата

Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата

Православні християни будуть дотримуватися багатоденний Петрів піст в 2020 році традиційно через тиждень після Трійці. Священики стверджують, що в цей період слід не тільки обмежувати себе в їжі і повністю відмовитися від продуктів тваринного походження, а й очищатися духовно, молиться, каятися в своїх гріхах.
Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата


Петров або Апостольський піст не такий суворий, як Великий, все ж існує ряд обмежень, які віруючі люди обов'язково дотримуються. Щоб правильно постити, важливо знати, що можна вживати, і які заборони існують.

Коли буде?

Згідно з церковними канонами, Апостольський піст триває до 12 липня, а ось початок не має фіксованої дати. Справа в тому, що починається він в понеділок, через тиждень після Трійці або на 57-й день після Світлого свята - Великодня. У зв'язку з цим утримання від м'ясної їжі може тривати від 8 до 42 днів.

Важливо! Щоб розрахувати, якого числа почнеться Петрівський піст в 2020 році, досить знати дату святкування Трійці. Оскільки свято випадає на 7 червня, піст триватиме з 15 червня по 12 липня 2020 року, тобто 27 днів.


Віруючі постять до свята вшанування пам'яті апостолів Петра і Павла, який відзначають 12 липня. Зазвичай в святковий день можна вживати будь-які страви, але якщо він потрапляє в середу або п'ятницю, тоді від продуктів тваринного походження варто відмовитися, а ось рибу подавати на стіл дозволяється.

Історія виникнення

Точна дата виникнення Петрівського посту невідома, хоча сталося це в далекій давнині. Перші згадки про нього є ще в III столітті. Зараз люди постять, щоб очиститися духовно перед святом, присвяченому апостолам Петру та Павлу, але так було не завжди. Утримання від м'ясних продуктів в червні часто називали компенсаційним постом. Справа в тому, що спочатку його дотримувалися люди, які за медичними або іншими свідченнями не могли постити перед Великоднем.

Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата


Утвердилася традиція утримуватися від м'ясних і молочних страв у Римі і Константинополі, коли в цих містах почали зводити храми на честь благочестивих апостолів. 12 липня (за старим календарем - 29 червня) став святом, присвяченим учням Ісуса Христа, оскільки в цей день було проведено освячення одного з храмів. Пізніше серед християн утвердилося вшанування пам'яті святих обмеженням їжі, плотських утіх і молитвою.

Цікаво! Існує думка, що в Стародавній Русі Петрів піст був введений, щоб викорінити різні літні обряди, які проводили після Трійці.


Основні правила харчування

В Апостольський піст слід повністю відмовитися від таких продуктів:

будь-яких видів м'яса - курки, яловичини, свинини, баранини тощо .;

молочних продуктів - молока, сметани, сиру, твердого сиру, кефіру та ін .;

курячих і перепелиних яєць.

При складанні раціону важливо дотримуватися наступних правил:

Щопонеділка слід готувати гарячі страви, але в них не можна додавати навіть рослинне масло. Це можуть бути овочеві рагу, парові котлети з картоплі, моркви та інших овочів, круп'яні супи та ін.

По вівторках, четвергах, суботах і неділях в овочевий раціон можна додавати рибу. Вживати її можна в будь-якому вигляді - тушкованою, смаженою, солоної, копченої. Дозволяється використовувати рибу для приготування перших і других страв, салатів, закусок. Гарячі страви готують із застосуванням рослинного масла.

По середах і п'ятницях дозволено їсти тільки сирі і холодні страви. Раціон в ці дні зазвичай складається з хліба, салатів, свіжих овочів і фруктів.
Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата


Оскільки Петрів піст завжди випадає на літній період, проблем з його дотриманням зазвичай не виникає, так як сезон свіжих овочів і фруктів в самому розпалі. Для приготування пісних страв можна використовувати гриби, крупи, бобові, рибні консерви, овочеві заготовки і соління (якщо залишилися з зими). На вихідних дозволяється вживати в невеликих кількостях червоне вино, а від інших видів алкоголю варто відмовитися.

Важливо! На Різдво Іоанна Предтечі, яке святкують 7 липня, дозволяється вживати рибу і пити вино в невеликих кількостях незалежно від того, на який день тижня воно потрапляє.

Головні заборони і обмеження

Люди постять для того, щоб очистити душу. Важливо не тільки обмежувати себе в їжі, але дотримуватися ряду інших правил:

На час посту слід відмовитися від веселощів і розваг.

Не можна ходити по клубах і дискотеках, слухати гучну музику, читати розважальні книги і журнали, дивитися телевізор.

Необхідно уникати гучних компаній і застілля.

Не бажано стригти волосся, інакше вони можуть стати рідкісними.

Слід відмовитися від вживання спиртних напоїв та інших шкідливих звичок.

Важливо, підтримувати хороші відносини з іншими людьми, не вступати в сварки і скандали.

Потрібно щодня молитися, ходити до церкви на служіння, наповнювати душу світлою і позитивною енергією.


Церква дозволяє строго не постити, але важливо приділити увагу духовному очищенню. Обмеження в їжі буде безглуздим, якщо помисли людини будуть наповнені негативною енергією, його буде переповнювати гнів і роздратування, він буде вступати в конфлікти з іншими людьми.

Після дотримання Петрового посту в 2020 році віруючі зможуть пройти обряд Соборування. Він включає в себе помазанням єлеєм для залучення Божої благодаті на людину, яка страждає від хвороб.

Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата


Чи можна одружуватися?

Сучасна молодь рідко дотримується традиції і дотримується церковного календаря при плануванні весільного торжества. Згідно з церковними статутами, проводити одруження в період Апостольського посту заборонено. Відмовитися від весілля доведеться, якщо заплановано вінчання. Проведення цього обряду під забороною. Краще перенести торжество на другу половину липня або першу половину серпня.

Важливо! Хрестити дитину можна в будь-який час. Якщо хрестини проводяться в пост, слід відмовитися від пишного свята і веселощів. На столі повинні бути присутніми тільки пісні страви.


Знаючи, в яких числах буде Петрів піст в 2020 році, ви зможете правильно побудувати свої плани і підготуватися до очищення душі через утримання від їжі і іншого земного задоволення, молитву і покаяння в гріхах.
Петрівський піст в 2020 році: якого числа Петрівський піст дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають