C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

День матері в 2020 році: коли буде, дата

День матері в 2020 році: коли буде, дата

Травень- місяць, багатий на пам'ятні дати і всілякі свята. Підходить черга досить популярного свята - Дня матері в 2020 році. Але що це за свято, які його традиції і звичаї, якого числа День матері в Україні в 2020 році і коли його відзначають в інших країнах?
День матері в 2020 році: коли буде, дата

Дата

Сумніви в тому, якого числа відзначати День матері, виникають щорічно. Причина в тому, що святкується воно у багатьох країнах світу. Але при такій широкій географії єдиної дати у свята немає. Так, ряд держав постановив відзначати цей день в травні - в другу травневу неділю в Естонії і Україні, на Кіпрі і Мальті; у третю травневу неділю - в Киргизії; останню за рахунком неділю травня - в Швеції і Франції. Частина країн зазначила в календарі березень - Грузія 3 березня, Єгипет - 21 число. Хтось вважає найбільш підходящим часом осінь: наприклад, Білорусь - 14 жовтень .

Українське свято День матері відзначається в третю неділю травня. У 2020 році це свято випадає на 17 число.


Входить до числа офіційних пам'ятних і професійних свят, проте вихідний день (неділя) з-за нього не переноситься.
День матері в 2020 році: коли буде, дата

Як відзначають цей день в країнах світу

Росія

У сусідній країні прийнято відзначати відразу два свята, присвячених жінкам: Восьме березня і День матері. 8 березня - загальний жіночий день, коли прийнято вітати всіх представниць прекрасної статі. День матері - тепліший, душевний свято, покликаний возвеличити цінність сім'ї та материнства.

З'явився цей свято в 1998 році за спеціальним Указом Президента. Однак відзначати його на території СРСР почали ще в 1988 році, коли вчителька з Баку запропонувала ввести новий захід, присвячений матерям, в річний календар середньої школи. Так-так, саме школярі стали першими, хто привітав своїх матерів з цим теплим святом. Через початкової «прив'язки» до шкільного розкладу була і обрана така дата - остання неділя листопада.

Білорусь

Наші також сусіди теж відзначають цей день восени. Правда, Уряд Білорусі вирішив дати заходу фіксовану дату - 14 листопада. Засновано в Білорусі День матері ще раніше, ніж в Росії - ще в 1996 році. І так само, як і у нас, відзначається він в першу чергу серед школярів.

День матері - захід з багатим минулим. Історичною батьківщиною торжества вважається Англія, з її віковими сімейними засадами і шануванням материнства. За століття свого існування свято поширилося по всьому світу, і сьогодні його відзначають буквально на всіх континентах - правда, в різний час.
День матері в 2020 році: коли буде, дата


Казахстан

Святкує День матері у вересні, в третю за рахунком неділю. Офіційно торжество в Казахстані з'явилося зовсім недавно - в 2012 році, а тому відзначається далеко не так широко, як в інших країнах.

Великобританія

Жителі Британії називають цей день трохи інакше - Материнська неділя, і відзначають його у четверте за рахунком неділю з початку Великого посту. Саме тут, на берегах Туманного Альбіону і зародився свято. Символ Материнського неділі - квіти з безліччю пелюсток: троянди, хризантеми, гвоздики. Обов'язкове блюдо на столі - солодощі, найчастіше мигдальний торт, марципанові тістечка або кекси.

США

Американці - великі шанувальники всіляких традицій. Вони ввели захід у щорічний святковий календар ще в 1910 році. Активістка Анна Джервіс звернулася до уряду Вірджинії з пропозицією заснувати особливий день, коли кожен міг би сказати спасибі своєї матері. Пропозиція була відразу ж прийнято, і за кілька років нове свято поширився практично на всій території Штатів. Сьогодні в США День матері (друге травневої неділі) коштує на п'ятому місці за популярністю серед загальних свят.
День матері в 2020 році: коли буде, дата


Іспанія

У католицькій Іспанії традиції світського Дня Матері та релігійного Дня Діви Марії переплетені, так часом так тісно, ​​що складно зрозуміти, що ж з таким розмахом святкує вся країна. Першу неділю травня присвячено пам'яті Святої Діви, в цей же день відзначається і Материнський день. І сьогодні Día de la Madre - один з найпопулярніших свят Іспанії.

Німеччина

Тут День матері відзначається досить стримано - не в приклад гучної Іспанії або Португалії. Офіційний засновник заходу - Асоціація флористів Німеччини, звідси і головний символ торжества - квітка, найчастіше в горщику. При всій скромності урочистостей Німеччина подарувала світові хештег #muttertag, який сьогодні широко використовується в Telegram і Instagram.

Швейцарія

Історія дуже схожа з Німеччиною - і в Швейцарії ініціаторами офіційного появи торжества стали квіткарі. Правда, тут День матері відзначається досить широко, і до традиційних подарунків у вигляді квітів додається шоколад і всіляка випічка. До речі, в інтернет-просторі Швейцарії святкування проходить з тим же хештегом - #muttertag.
День матері в 2020 році: коли буде, дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають