C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна

Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна

У 2020 році традиційно Вербна неділя буде відзначатися за тиждень до Великодня. У православній церкві її називають Входом Господа в Єрусалим. За століття існування свята сформувалося чимало традицій і звичаїв, які передаються з покоління в покоління і нині.

Дата святкування

Оскільки Вербна неділя не має фіксованої дати святкування, виникає питання про те, якого числа свято буде в Україні в 2020 році, цілком закономірне. Вхід Господа в Єрусалим входить до переліку свят пасхалії. Їх дати щороку змінюються і розраховуються за церковними канонами, хоча звичайній людині знати їх зовсім не обов'язково.
Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна


Важливо! Святкують Вербну неділю за тиждень до Великодня, в 2020 році - 12 квітня.


Розрахувати дату самостійно просто. Досить знати, коли буде Пасха. Крім цього, свято припадає на 6-те неділю Великого посту. Після нього слід Страсний тиждень - найсуворіший період посту, під час якого шанують останні дні життя Ісуса Христа на землі перед розп'яттям.

Історія свята

Події, які стали основою для виникнення православного свята, відбувалися ще за життя Ісуса Христа. Він проповідував віру до Свого Отця і показував людям Його силу і можливості. Воскресіння лазареті стало одним із знакових подій в житті Божого сина. Слава про нього і його вчинках зі стрімкою швидкістю розліталася по східним містам і селам.

Коли Ісус Христос вирішив приїхати в Єрусалим, місцеві зустрічали його з почестями. Майже всі жителі міста зібралися біля головних воріт. Щоб показати повагу до важливого гостя і проявити благочестя, вони встеляли дорогу своїм одягом і пальмовим гіллям. Після смерті Ісуса віруючі внесли цей день в перелік свят.

На Русі Вхід Господа в Єрусалим з'явився тільки в десятому столітті, але був трохи змінений. На Сході головним символом свята є пальмові гілки, які стелили під ноги Божого Сина, але в наших краях не ростуть пальми через особливості клімату, тому почали використовувати вербові гілочки. Це дерево обрано не випадково. Справа в тому, що Вхід Господа в Єрусалим асоціювався з відродженням життя, а верба першою пробуджується навесні після зимового сну. І навіть якщо свято на початку квітня, нирки на гілках обов'язково розпустяться.
Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна


Верба - головний атрибут


У неділю з самого ранку віруючі відправляються до церкви на служіння з букетиками вербових гілок. Хоча свято починається ще з вечора. Священики одягаються в зелені ризи, які символізують вічне життя, і проводять нічне чування. У невеликих населених пунктах зазвичай влаштовують тільки вечірню службу.

Головна традиція свята полягає в освяченні вербових гілок. У великих містах їх можна купити біля храму, але краще з вечора підготувати самостійно. Важливо знати кілька простих правил:

Ламати гілки можна тільки зі здорового та молодого деревця. На ньому не повинно бути сухих гілок або ознак хвороб.

Не варто ламати вербу, зростаючу над річкою або водоймою, оскільки на ній можуть сидіти русалки та інші представники нечистої сили.

Кількість гілочок повинна відповідати кількості людей в сім'ї.


Освячене в церкві дерево володіє великою силою, тому його використовують як оберіг. Зазвичай люди легенько б'ють один одного по спині гілками і примовляють: «Не я б'ю, верба б'є, здоров'я дає». Вважається, що такий ритуал дозволяє вигнати хвороби з людини, зміцнити його дух і силу.

Будинки вербу кладуть за образами або по всіх кутках і зберігають цілий рік. Вона оберігає житло людини від злих духів, хвороб і негараздів. Міняють гілочки тільки на наступне Вербну неділю. Їх кидають в річку або спалюють, але окремо від сміття, а якщо з'явилися паростки, висиджують в землю. Крім цього, люди їдять вербові нирки, щоб отримати надійний захист від нечисті на цілий рік. Рекомендується їх вживати жінкам, які не можуть завагітніти. З котиків верби роблять обереги, які носять в кишені або на одязі.

Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна


Святкова трапеза

По поверненню додому з церкви сім'я збирається за святковим столом. Оскільки свято Вербна неділя в 2020 році припадає на Великий піст, господині повинні готувати тільки пісні страви. На стіл можуть бути подані:

вареники з картоплею і капустою;

овочеве рагу;

страви з квасолі, гороху і бобів;

мариновані гриби;

перші або другі страви, приготовані зі свіжими або сушеними грибами.

Також домочадців і гостей пригощають пісними ласощами - халвою, джемом, мармеладом, шоколадом. У цей день дозволяється вживати рибу і випити трохи червоного вина. Раніше господині готували пісне печиво з вербовими нирками, які їли всі члени сім'ї.

Важливо! У православній церкві Вербну неділю вважається великим святом, тому робити будь-яку фізичну роботу заборонено. У зв'язку з цим жінкам заздалегідь варто наготувати страви для трапези.

Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна


До старовинними звичаями нині додаються і нові традиції святкування. У великих містах на Вербну неділю влаштовують ярмарки і народні гуляння. Скоріш за все, ця традиція збережеться і в 2020 році. Зазвичай програма включає в себе пісні, танці, розваги для дітей і ін. Відправитися на такі гуляння можна всією сім'єю.

Дивіться відео про історію, традиції та сенс Вербної неділі:


Вербна неділя в 2020 році: якого числа, православна
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають