C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Великдень у 2019 році: якого числа, дата

У християн є кілька особливо шанованих свят, напередодні Воскресіння Христова - одине з таких. Великдень вважається перехідним святом, дата визначається за місячно-сонячним календарем. У 2020 році відзначати його будуть 19 квітня.

Великдень у 2019 році: якого числа, дата


Історія

Друга назва Пасхи - Світле Христове Воскресіння. Вважається, що саме в цей день, на третю добу після розп'яття, Ісус Христос воскрес. Воскресіння сина Божого дає віруючим надію на порятунок і на те, що після смерті є життя.

Назва походить від єврейського «песах» (перехід). В іудаїзмі під цим поняттям ховається перехід від життя єврейського народу під єгипетським гнітом до вільної. У християнстві - від смерті до життя, від земного життя до небесної.


Є й версія, що свято було і до Різдва Христового. Ізраїльтяни святкували його в колі сім'ї, а «паскою» називали жертву (ягнят і кізок). Жертвопринесення обіцяло поблажливість благодаті на все стадо. Пізніше і Ісус в якості жертви підніс своє життя, щоб подарувати людям благодать його Батька.

Як визначають дату

Так як Великдень є перехідним святом, то для визначення дати користуються місячно-сонячним календарем. Святкують її в першу неділю після весняного повного місяця. У 2020 році православний Великдень випадає на 19 квітня.

Традиції

Передує святу Великий піст, який вважається одним із найсуворіших. Протягом 40 днів віруючі утримуються від їжі тваринного походження, відмовляються від розваг і багато часу присвячують молитвам.

Напередодні свята православні наводять лад в будинку і в душі, печуть паски, сирні паски, медові пряники, варять вівсяний кисіль, фарбують і розписують яйця. Це все необхідно зробити в четвер, який називають Страсним, а в народі - чистим.

Традиційно крашанки фарбують в червоний колір, що символізує кров Ісуса Христа, якої він закінчувався в момент смерті. Сьогодні ж багато хто про це забули, тому фарбують яйця в усі кольори веселки, декорують стразами, прикрашають наклейками.

Великдень у 2019 році: якого числа, дата


Світле Христове Воскресіння починають з розговіння - куштують освячену в церкві їжу (випічку і крашанки) і воду. Тільки після цього можна переходити до трапези і є інші страви.

У цей день прийнято замість звичного привітання радісно повідомляти «Христос воскресе!». У відповідь кажуть: «Во истину воскрес!». Після потрібно похрістосоваться - тричі поцілуватися в щоки і обмінятися фарбованими яйцями.

Святкують Великдень 40 днів. Тиждень після Світлого Христового Воскресіння називають по-різному: Світла седмиця, Фоміна тиждень, Свята тиждень. У понеділок прийнято ходити в гості, вшанувати своєю увагою бажано і тих, кого ви давно не бачили. Якщо такої можливості немає, то варто відправити вітальні листівки.

Повір'я

Залишки обрядової їжі раніше закопували в землю, щоб рік був урожайним.

З'їдене забарвлене яйце, яке було знесено в Страсний четвер, обіцяє міцне здоров'я. А якщо закопати його шкаралупу в землю в хліві, то тварини не знатимуть хвороби.

Все, що буде попрошу у Всевишнього в велике свято, обов'язково здійсниться.

Є святкові прикмети у тих, хто порушує закони Божі. Так, злодії переконані, що якщо поцупити під час великодньої служби що-небудь у прихожан і не бути спійманим, то весь рік буде щасливим. Карткові шулери впевнені, що якщо прийти на службу, поклавши в взуття монетку, то везіння стане вірним супутником на рік.


Великдень у 2019 році: якого числа, дата


Цікаві факти

В Європі символ Великодня - кролик. Багатьом це може здатися трохи нелогічним, адже яйця несуть курки. Але, якщо вірити легенді, в минулому цей довговухий звірок був куркою, поки розгнівана богиня не перетворився його в зайця. Але тварина не втратило життєрадісності і раз на рік своїми лапками накочує до будинків віруючих фарбовані яйця.

У багатьох країнах Євросоюзу Страсний тиждень і Великодня Седьмица є канікулами у школярів і студентів. Офіційно вихідними там вважається і Великоднє тридення, стільки ж святкують і в Австралії, Великобританії, Німеччині, Канаді, Латвії, Португалії, Хорватії, Іспанії та більшості країн Південної Америки.

У Росії на розгляді знаходиться законопроект, згідно з яким, понеділок, наступний за Світлим Христовим Воскресінням, стане вихідним. Його автори вважають, що прийняття подібного закону стане даниною поваги традиціям православної спільноти РФ, а також черговим доказом того, що православ'я відіграє велику роль в історії країни.

Однією з улюблених забав в свято в США є перекочування яєць по похилому газону - чиє далі покотиться, той і виграв. Наймасштабніші змагання розгортаються у Білого дому у Вашингтоні.
Великдень у 2019 році: якого числа, дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають