C новым годом 2018
 
 • 10:41 – Модні купальники 2020 
 • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
 • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
 • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

День Пасхи в 2020 році. Дата

День Пасхи в 2020 році. Дата

Великдень – це одне з найсвітліших свят у нашому житті. Згідно з церковним календарем Великдень вважається світлим Христовим воскресінням. І вже протягом багатьох століть саме цей день у нас і у наших предків вважався і вважається головною подією року для православних християн і найбільше православне свято. Слово «Пасха» прийшло до нас з грецької мови і означає «прехожденіє», «позбавлення». У день Пасхи ми торжествуємо позбавлення через Христа Спасителя всього людства від рабства дияволу і дарування нам життя і вічного блаженства. Як хресною Христовою смертю здійснено наше спокутування, так Його Воскресінням дароване нам вічне життя. Воскресіння Христове — це основа і вінець нашої віри, це перша і найбільша істина, яку почали благовістити апостоли.

Дата свята і як розрахувати самостійно?


День Пасхи в 2020 році. Дата


День Пасхи в цьому році можна розрахувати і самостійно. Що для цього потрібно знати? Для розрахунку Святої Православної Пасхи майбутнього 2020 року або будь-якого іншого, насамперед, потрібно точно знати не тільки дату рівнодення, але і коли буде повний місяць за Місячним календарем. якщо звернутися до стародавньої історії, то ми дізнаємося, що в ті далекі часи кращі знавці місячного календаря (астрологи), жили в могутньому з того часу Єгипті, тому і обчислення проводили вони.
Честь встановлення (визначення) православної пасхалії була надана головному єпископу єгипетського міста Олександрія. Саме на зорі святкування Святої Пасхи встановлював точну дату урочистого дня Олександрійському єпископу. Всі помісні Церкви він кожен рік сповіщав про урочистому дні святкування Святої Пасхи.

День Пасхи в 2020 році. Дата


В подальшому був створений (Пасхалией), календар з датами святкування Великодня на цілих 532 року. Цей календар (Пасхалія), була заснована на періодичності повторення юліанського календаря — кола обігу Сонця в 28 років, а також у періоди обертання Місяця в 19 років — повторюються щоразу рівно через п'ятсот тридцять два (532) року. Період п'ятсот тридцять два роки прийнято називати — «великим индиктионом», а його початок збігається з датою початку дня «від створення світу».
Якщо у вас немає часу на розрахунки, то найбільш правильним шляхом буде заглянути в церковний календар. Отже, великдень цього року припадає на 19 квітня. Саме напередодні дня Святої Православної Пасхи 2020 року, в ніч з 19 квітня віруючі зберуться в церквах та інших храмах, для молебні на честь Воскреслого Ісуса Христа. Вони будуть молитися за нього і себе, своїх рідних і близьких.

День Пасхи в 2020 році. Дата

Звичаї, традиції і прикмети свята.


Як і будь-який інший свято, на Великдень у кожного з нас є своїм звичаї та традиції, які ми дбайливо зберігаємо і передаємо з покоління в покоління. Про яких традиція обов'язково варто знати?

День Пасхи в 2020 році. Дата


 • По-перше, великодні яйця. Однією з головних великодніх традицій є фарбовані яйця. Вони символізують Гроб Господній, в якому прихована вічне життя. Шкаралупа – це камінь, який привалили до входу в скелю, де був похований Христос. Але під шкаралупою укладена нова життя. Червоний же колір, в який традиційно фарбували крашанки, вказує на страждання і пролиту кров Христа. І в той же час він передає царський гідність Спасителя (на сході червоний колір вважався царським). Якщо говорити про різновиди, то на сьогоднішній день можна виділити декілька категорій великодніх яєць, кожне з яких прекарсно і невідпорно по-своєму.

 • День Пасхи в 2020 році. Дата • Крашанками (або галунками) називаються яйця, пофарбовані в один колір (переважно червоний), без нанесення на шкаралупу малюнку. З давніх часів для приготування крашанок використовували природні барвники, в першу чергу цибульне лушпиння. З її допомогою отримували насичений теракотовий колір різної інтенсивності жовтий.


 • Писанки – це яйця, розписані традиційними народними орнаментами або візерунками (в основному геометричними або рослинними). У тлумачному словнику у Ст. Даля можна знайти таке визначення: «Писанка – це розписане різними фарбами въузоръ пасхальне яйце: його пишутъ проволочнымъ крючкомъ, який макаютъ въ воскъ; належний въ фарбу воно забарвлюється лише на пробелахъ». Писанки розписували тільки сирими, в їжу вони не йшли. Після Трійці такі яйця було прийнято видувати. Розписне яйце перетворювали на птицю, приклеюючи до шкаралупі крила.


 • День Пасхи в 2020 році. Дата


  Крапанки – це яйця з однотонним фоном, на який наносяться візерунки із смужок або плям.


 • Ще один вид – дряпанки або шкрябанки. Після фарбування таких яєць на їх шкаралупі нацарапывался певний візерунок.


 • Яйчатами називають декоративні яйця, виготовлені з дерева, бісеру та інших матеріалів. Їх різновидом можна вважати і знамениті яйця Фаберже.


 • День Пасхи в 2020 році. Дата

 • По-друге, святкова трапеза. Після служби віруючі вирушають у трапезну або додому – розговлятися. Протягом Великої Суботи та після великоднього богослужіння в храмах освячують паски, сирні паски, яйця. На Великдень також освячується Артос — це особливий квасний хліб, призначений тільки для молитовного вкушання. Його на службі суботи Світлої седмиці роздають віруючим для зберігання вдома.

 • День Пасхи в 2020 році. Дата

 • По-третє, Пасхальна служба, яка відрізняється від усіх інших, так як вона дійсно особлива. Що ж потрібно знати? На Русі Воскресіння Христове завжди зустрічали в храмі. Пасхальна служба – сама урочиста в році. Богослужіння починається раніше півночі. До 24 годин служиться Полуношниця, під час якої священик і диякон виходять до Плащаниці, кадят її, піднімають і переносять у вівтар. Приблизно опівночі починається Пасхальна утреня (або утреня). Невід'ємною частиною Великоднього служби є Хресний хід навколо храму. Коли віруючі входять в храм, то починається спів канону святого Іоанна Дамаскіна. Утреня закінчується читанням огласительного слова на Великдень святителя Іоанна Златоуста. Після утрені відбуваються Годинник і Літургія, при відкритих царських брамах. Вони залишаються відкритими протягом усієї Світлої седмиці в знак того, що Христос назавжди відкрив всім християнам врата Царства Небесного.


 • День Пасхи в 2020 році. Дата


  Погодьтеся, навіть ця невелика інформація про цьому світлому і радісному святі буде дуже корисна і потрібна для всіх.
  День Пасхи в 2020 році. Дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають