C новым годом 2018
 
 • 10:41 – Модні купальники 2020 
 • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
 • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
 • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Церковні пости в 2020 році. Православні

Церковні пости в 2020 році. Православні

Крім щорічних свят, велика частина з яких носить офіційний і державний статус, особливу роль відіграють церковні свята, прописані в спеціальному календарі, які є в кожній родині і в кожній хаті. Саме до церковних свят ми ставимося особливо дбайливо, намагаючись виконувати і дотримуватися всіх приписів і канонів, передаючи всі традиції, звичаї та обряди своїм дітям.

Церковні пости в 2020 році. Православні


Церковні пости займають особливе місце в календарі церкви. З покон віків у Російської Православної Церкви існує чотири багатоденних посту, піст у середу і п'ятницю протягом усього року (за винятком кількох тижнів), три одноденних посту. В кожен пост прийнято своє суходеяние, певна їжа без олії і дні, коли повністю необхідно утриматися від їжі. Саме це і є монастирською традицією, яка навіть в монастирях не завжди може бути дотримана в наш час. Така суворість посту не для мирян, а звичайна практика – це утримання від яєць, молочної і м'ясної їжі в піст і строгий пост – стриманість ще і від риби. Але давайте більш детальніше зупинимося на кожному окремо взятому церковному періоді.

Православний Великий Піст.


Церковні пости в 2020 році. Православні


Цей піст припадає на період з 2 березня по 18 квітня 2020 року. Що найголовніше потрібно і необхідно знати про цей період часу? Великий піст – пост в честь Самого Спасителя, а остання страсна седмиця цього сорокавосьмидневного поста встановлена на честь спогади про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.

Церковні пости в 2020 році. Православні


З особливою суворістю дотримується посту в першу і страсну седмиці. У чистий понеділок прийнято повне утримання від їжі. В інший час: понеділок, середа, п'ятниця – сухоїдіння (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти); вівторок, четвер – гаряча їжа без олії; субота, неділя – їжа з олією.
Риба дозволяється Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (в 2020 році 12 квітня). В Лазареву суботу (у 2020 році 11 квітня) дозволяється рибна ікра. В страсну п'ятницю (в 2020 році 17 квітня) не можна вживати їжу до виносу плащаниці.

Петрів Піст.


Церковні пости в 2020 році. Православні


У народі цей пост прийнято також називати Апостольським і він випадає на період з 15 червня по 11 липня цього року. Цей пост завжди потрапляє перед святом всіх святих Петра і Павла і вважається річним. Варто відзначити, що його тривалість кожен рік по різному. Чому і в чому причина? Відповідь простий, так як все залежить від того, як рано чи пізно буває Великдень. Але незважаючи на цю особливість він починається з понеділка всіх Святих, а припиняється 12 липня. Продолжительнейший Петрів піст містить в собі шість тижнів, а найкоротший-тиждень з днем. Цей піст встановлений на честь Святих апостолів, які постом і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія і готували собі наступників в справі спасительного служіння.
Строгий піст (сухоїдіння) в середу і п'ятницю. У понеділок можна гарячу їжу без олії. В інші дні – риба, гриби, крупи з рослинним маслом.

Успенський піст.


Церковні пости в 2020 році. Православні


Цей церковний піст також випадає на літній час на період з 14 по 27 серпня. Говорячи більш простим і доступним язиком, він завжди випадає рівно через місяць після Апостольського. В чес суть, важливість і значущість цього церковного періоду? Цим постом Церква закликає нас до наслідування Божої Матері, яка перед своїм переселенням на небо невпинно перебувала в пості та молитві. Понеділок, середа, п'ятниця – сухоїдіння. Вівторок, четвер – гаряча їжа без олії. В суботу і неділю дозволяється їжа з олією.
У день Преображення Господнього (19 серпня) дозволяється риба. Рибний день Успіння, якщо він припаде на середу або п'ятницю.

Різдвяний піст.


Церковні пости в 2020 році. Православні


Також у церкві цей пост має і другу назву Филлипов піст і починається ще в осені рівно за 40 календарних днів до світлого Різдва Хористова. Ось чому цей пост прийнято вважати строго зимовим. Чому цей піст називають Филлипов, з чим і якими подіями і фактами це пов'язують? Він називається і Філіппов, тому що починається після дня, присвяченого пам'яті апостола Пилипа, і Різдвяний, бо буває перед святом Різдва Христового. Цей піст встановлений для того, щоб нам принести Господу вдячну жертву за зібрані земні плоди і приготуватися до благодатного єднання з новонародженим Спасителем.

Церковні пости в 2020 році. Православні


Статут про їжу збігається з статутом Петрова поста, до дня святителя Миколая (19 грудня). Якщо свято Введення у храм Пресвятої Богородиці випадає на середу чи п'ятницю, то дозволяється риба. Після дня пам'яті Святителя Миколая і до предпраздненства Різдва дозволяється риба в суботу і неділю. У предпраздненство не можна їсти рибу в усі дні, в суботу і неділя – їжа з олією.
У святвечір не можна їсти до появи першої зірки, після чого прийнято куштувати кутю – варені в меду зерна пшениці або відварений рис з родзинками.

Одноденні трапези.


Церковні пости в 2020 році. Православні


Якщо уважно вивчити і переглянути церковний календар, то крім 4 важливих багатоденних постів ні в якому разі не можна забувати і одноденних постах, які також відіграють важливу й значиму роль. Які одноденні пости варто відзначити в першу чергу?


 • Водохресний святвечір – 18 січня, напередодні Водохреща. У цей день християни готуються до очищення і освячення святою водою в свято Хрещення.


 • Усікновення глави Іоанна Предтечі – 11 вересня. Це день пам'яті і загибелі великого пророка Іоанна.


 • Воздвиження Хреста Господнього – 27 вересня. Пам'ять про страждання Спасителя на хресті заради спасіння роду людського. Цей день проводять в молитвах, пості, сокрушении про гріхи.


 • Церковні пости в 2020 році. Православні


  Одноденні пости – дні суворого посту (крім середи і п'ятниці). Забороняється риба, але дозволяється їжа з олією.
  Дотримання всіх церковних постів, свят і канонів, допомагає кожному з нас стати набагато ближче до церкви, допомагає очиститися, стати добрішими один одному.
  Церковні пости в 2020 році. Православні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають