C новым годом 2018
 
 • 10:41 – Модні купальники 2020 
 • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
 • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
 • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання

День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання

Сьогодні, якщо заглянути в календар свят, то у кожної професії є свій день, коли працівники цієї галузі отримують привітання та слова подяки за свою працю. День автомобіліста не став винятком із правил і входить в список професійних свят, за яким закріплена своя дата святкування і є передісторія. І саме про це ми зараз і поговоримо.

Професія автомобіліст.


День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


День автомобіліста – це в першу чергу свято працівників, керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, всіх тих, хто за родом професійної діяльності сидить за кермом автомобіля, що допомагає водіям у їх повсякденній праці, працівників транспортних компаній (пасажирських, вантажних). Крім цього, відзначити званий в народі «днем водія» свято не проти і рядові автолюбителі, яких в останні десятиліття стало безліч.
Професія автомобіліста з'явилася не так давно, всього 100 з невеликим років тому, і пов'язана з появою першого автомобіля. З тих пір вона отримала широке розповсюдження по всьому світу мільйони людей щоденно трудяться за кермом колісних моторизованих механізмів. Без автомобіля важко уявити собі сучасне життя – машини доставляють продукти, перевозять пасажирів і різні вантажі, що працюють у всіх галузях промисловості. Величезну роль автотранспорт зіграв і в Великій Вітчизняній війні – автомобілі перевозили поранених, доставляли боєприпаси і виконували ще багато непомітною, але важливої та відповідальної роботи на запорошених фронтових дорогах.

Якого числа свято?


День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


Що стосується дати свята, то святкування Дня автомобіліста було призначено на останню неділю жовтня (26 жовтня в 2014 році), згідно з указом Президента РФ від 25062012 №897 «Про День працівника автомобільного та міського пасажирського транспорту». Свято відзначається щорічно, не є офіційним вихідним днем. Окремо його святкують військові водії, військовослужбовці діючі та запасу Автомобільних військ РФ – 29 травня в російському календарі значиться як День військового автомобіліста.

Трохи історії.


День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


Ну а тепер саме час познайомитися з передісторією свята, важливими моментами становлення цього професійного дня, можливо хтось відкриє для себе цікаві факти. Історія цього професійного свята починається з Указу Президії Верховної Ради СРСР від 15 січня 1976 р. № 2847-IX про встановлення щорічного свята «Дня працівників автомобільного транспорту» і підтверджений 1 жовтня 1980 року, коли Президія Верховної Ради Союзу Радянських Соціалістичних Республік видав Указ № 3018-Х«, який, серед іншого, пропонував заснувати в СРСР в останню неділю жовтня «День автомобіліста» (який був більш відомий як «День водія»). 1 листопада 1988 року ЗС СРСР видав ще один Указ № 9724-XI «ПРО внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам'ятні днями», однак внесені зміни ніяк не торкнулися цього свята[2].

День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


У той час, будучи адміністративними одиницями СРСР, всі Радянські Соціалістичні Республіки відзначали «День автомобіліста» разом, але після перебудови і розпаду Радянського Союзу ситуація змінилася. Здобувши незалежність, деякі республіки перенесли це свято на інший день, деякі змінили його назву, а деякі і зовсім його скасували. Однак, існують і такі країни, де свято, як і раніше існує. Так «День автомобіліста» в останню неділю жовтня, разом із Російською Федерацією, відзначають також Білорусія[3]і Україна.

День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


Є лише одна відмінність: у цих пострадянських республіках, «День автомобіліста» відзначається одночасно з «Днем дорожника», а в Росії, згідно з Указом другого Президента РФ Володимира Володимировича Путіна «Про День працівників дорожнього господарства» № 556 від 23 березня 2000 року «День дорожника» був перенесений на третю неділю жовтня. Раніше, з 1996 року, «День працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства» відзначався в РФ на підставі Указу Президента РФ № 1435 від 14 жовтня 1996 року «Про встановлення Дня працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства» 27 жовтня). Указом Президента Російської Федерації «Про День працівника автомобільного та міського пасажирського транспорту» від 25 червня 2012 року № 897 визнано таким, що втратив силу Указ Президента РФ від 23 березня 2000 року № 1435 «Про встановлення Дня працівників автомобільного транспорту» і пункт 2 Указу Президента РФ від 23 березня 2000 року № 556 «Про День працівників дорожнього господарства».

Найяскравіші привітання.


День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


Ознайомившись з історією цього дня і осмисливши всю важливість, давайте познайомимося з найбільш яскравими вітальними рядками для автомобілістів, які не тільки порадують, піднімуть настрій, але й зігріють душу, нагадають про те, що про вас пам'ятають. Які ж вітальні рядки можна запропонувати, які стануть хорошим доказам всіх цих слів.


 • Чотири колеса, мотор

  І багато незрозумілих штучок.

  В очах твоїх знову запал?

  Так, я блондинка-чомучка.

  Я знаю, любиш ти її,

  Свою машинку дорогу,

  Їй подарував серце своє,

  Але я анітрохи не ревную.

  Тобі бажаю я завжди

  З нею у відносинах розуміння,

  Берегти її, берегти себе

  І не втрачати в дорозі уваги.


 • День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


  Ні цвяха, ні ями на твоєму шляху!

  Швидко і красиво ти в авто летиш

  По дорозі стрічкою йде вдалину.

  Вчасно, водій, натискай на педаль!

  Не позіхай, небезпека помічай в дорозі!

  Швидко і безшумно ти в авто летиш.

  Ось в прямому ефірі чути поздравок

  Для тебе, водій. Рівних всіх доріг!


 • День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


  У кожної машини особливий характер,

  Це вже точно, запитайте шофера,

  Знає точно, де щось стукає,

  І чому машина бурчить,

  Шайби, болти, карбюратори, мастила —

  Тут вже ніяк без водійських ласки,

  Любить машина любов і шану,

  Тільки тоді вона вас пощастить,

  Автомобільного справи знавець

  Кожен отримає від нас поздравок —

  Нехай машина завжди з вами дружить,

  Вам допомагає і вірно вам служить!


 • День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання


  День автомобіліста – це професійне свято, гідний поваги, адже з кожним днем кількість водіїв на дорогах збільшується, так побажаємо їм усім рівною і спокійною дороги!!!!
  День автомобіліста в 2020 році. Якого числа? Привітання
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають