C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Коли настане Новий 2020 рік за східним китайським календарем

У 2020 році за східним календарем настає рік Щура, який починає новий дванадцятирічний цикл. Багатьох цікавить, коли це станеться: з першими ударами курантів або на Сході люди зустрічають Новий рік по-іншому?

Китайський Новий рік

Коли в усьому світі офіційно настане 2020 рік, в Піднебесній тільки готуватимуться до цього свята. На Сході його називають Чунь цзе, що означає «свято весни» і символізує пробудження природи. Більшість жителів Китаю до сих пір живуть сільськогосподарським працею, тому для них дуже важливий місячний календар.

Кожен рік за східним календарем пов'язаний з якоюсь твариною. Всього їх 12. Дата зміни року залежить від фази місяця: Чунь цзе настає в другий молодик після зимового сонцестояння (21 січня - 21 лютого).

Коли настане Новий 2020 рік за східним китайським календарем


Східний зодіак

Літочислення в китайській традиції засновано на поділі всього світобудови на п'ять стихій (дерево, вогонь, земля, метал, вода) і виділення 12 сакральних тварин (щур, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака і свиня). У 2020 настає саме рік Щура, самого хитрого, за переказами древніх китайців, тварини. За таким зодіаку живуть не тільки в Піднебесній, але і в Японії, Монголії, Кореї, В'єтнамі.

Повний цикл східного зодіаку становить 60 років. Кожні 12 років змінюється господар року, які переходить з однієї стихії в іншу. У 2020 продовжиться розпочатий в 1984 цикл, який очолила Дерев'яний Щур. Стихії змінюються кожні два роки. У 2020 починається епоха металу.

Коли настане Новий 2020 рік за східним китайським календарем


Існує три версії, як були обрані тварини:

Нефритовий імператор, правлячий на небесах, одного разу побажав познайомитися з 12 самими цікавими тваринами, що живуть на землі. Його помічник вибрав щура, якій доручив запросити на небеса коту, бику, тигру, кролику, дракону, змії, коні, вівці, мавпи, півня і собаці. Щур виконала доручення, але обдурила кота, порахувавши його претендентом на своє місце. Імператор, побачивши 11 тварин, розсердився і наказав привести ще одне, яке першим попадеться його слузі на землі. Ним виявилася Свиня.
Будда покликав на свято Чунь цзе 12 тварин. У міру появи гостей Будда дарував кожній по році правління. Був серед тварин і кіт, а ось кролика не було.
На прощання з Буддою повинні були прийти всі тварини, що живуть на землі. Прийшли тільки 12 з них, які і були призначені хранителями.
Порівнюючи ці легенди, східні мудреці прийшли до висновку, що потрібно об'єднати рік кота і кролика.

Коли настане 2020 рік за китайським календарем

Новий дванадцятирічний цикл почнеться 25 січня. Саме в цей день на Сході зустрінуть 4718 рік. Символом його стане Біла Металева Щур. Щоб дізнатися, якими будуть 12 місяців, важливо враховувати колір року, його стихію і покровителя.

Стихію і колір визначають останні цифри року, але тільки не східного, а григоріанського:

4 і 5 - стихія Дерево, колір блакитний і зелений;
6 і 7 - стихія Вогонь, колір рожевий і червоний;
8 і 9 - стихія Земля, колір жовтий і охра;
0 і 1 - стихія Метал, колір білий;
2 і 3 - стихія Вода, колір чорний і синій.
2020 почнеться на Сході 25 січня, і святкування триватимуть 15 днів. А до цього буде ретельна підготовка. Особливо важлива вона в дні після зимового сонцестояння. До другого молодика панує чудовисько Нянь (дослівно, Рік), яке не хоче відпускати минає господаря і прагне зруйнувати все навколо. Але Нянь не любить краси, тому чим нарядно буде будинок, тим більше буде боятися його чудовисько.

Коли настане Новий 2020 рік за східним китайським календарем


Господиня 2020 року, Білий Металевий Щур, - амбітна тварина, якій властива цілеспрямованість. Рік обіцяє бути насиченим на події, розслабитися не доведеться. Приклавши зусилля, від Щура можна чекати хороших результатів.

Традиції та обряди

Яким би за кольором не був рік, в Піднебесній всі прикраси традиційно червоні. За повір'ям, одного разу Нянь дуже злякався дитини в червоному одязі, тому відразу залишив жителів в спокої. Друга традиція - очищення житла і душі. Третя - святковий стіл. Серед частувань обов'язково повинні бути цзяоцзи (зовні нагадують пельмені) як побажання для народження і благополуччя синів. Щоб в будинку завжди був достаток, на стіл ставлять блюдо з мандаринами і апельсинами.

У кожного дня свої традиції:

У ніч святкування вся сім'я збирається разом. Добре, коли за одним столом сидять кілька поколінь. Вночі в будинку повинно бути багато світла і прикрас. Коли за східним календарем настане 2020 рік, в небо злетять тисячі феєрверків, як вітання Пацюкові.
Другий день - день зятя. Прийнято ходити один до одного в гості, відвідувати далеких родичів.
Третій день - день жертвопринесень. Прийнято робити фігурки з паперу, а потім спалювати їх.
З четвертого по шостий день зустрічають Чунь цзе з друзями.
Сьомий і восьмий день проводять в тихому сімейному колі, без шуму і веселощів.
Дев'ятий день - день пам'яті предків. Тут символічно число 9, яке і в християнській традиції пов'язане з поминанням.
Після 10 дня готуються до свята ліхтариків, який завершує зустріч Нового року. Ліхтарики освітлюють шлях, який іде символу і душам померлих на небеса.
Коли настане Новий 2020 рік за східним китайським календарем
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають