C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому

Насправді, ні той, ні інший. І сьогодні наші читачі дізнаються не тільки чому саме так, а не інакше, але і звідки взагалі пішла традиція так скорботно іменувати певні роки. А також прочитають багато цікавого, пов'язаному з цим питанням. Перший рік після високосного в народі називають роком вдови, і вважається, що якщо в нього вийдеш заміж, то рано овдовеешь. А другий, відповідно, роком вдівця з аналогічною прикметою. Наступний рік вдови буде у 2021-му, а вдівця – в 2022 році.

Особливості високосного року

Особливе значення надають високосним рокам з давніх-давен. А саме, з моменту прийняття, спочатку юліанського, а потім і григоріанського календаря. І той, і інший ґрунтувалися на особливостях і специфічної тривалості тропічного року, який, у свою чергу, багато чого взяв від традиційного сонячного календаря.
2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


У тропічному році 365 днів з невеликим хвостиком. Точніше, як невеликим? Там не багато – не мало-майже 6 годин. Отже, за кілька років, застосувавши просту математику, легко підрахувати, що набігають цілісні добу. Пізнання стародавніх римлян в астрономії були дуже глибокі, тому про такий «нерівності» тропічного року вони були відмінні обізнані. Ось Гай Юлій Цезар, коли проводив свою календарну реформу, врахував в ній і це питання. Ввівши раз в чотири роки один «додатковий» день. Цей рік стали іменувати високосним. До речі, якщо хто не знає, його назва походить від латинського «bis sextus» — «другий шостий». Ті самі зайві – «другі» — шість годин.

2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


Це що стосується юліанського календаря. До григоріанської ж реформу вирішили уточнити все ще більш якісно. Справа в тому, що шість годин – це дуже приблизне обчислення. Насправді відставання йде на п'ять годин і 49 хвилин. Кожні 128 років, що залишилися до шостої години хвилини складаються – не більше, не менше – у цілу добу. І їх теж треба було враховувати. Так що примітивну систему з кратними чотирма роками довелося суттєво уточнити. Однак не стали розробляти складні таблиці, в яких би кожні 128 років робили один додатковий високосний рік, або ж точно підраховували «по гарячому», скільки там зайвого «набігло». Просто оголосили всі роки, які кратні чотирьомстам, теж високосними. До речі, саме тому позачергової 2000-й теж був оголошений високосним. Напевно, всі знають, що від невисокосного високосний рік відрізняється одним додатковим днем саме у лютому . Чому лютий, запитаєте ви, а не грудень, наприклад, що було б логічніше? Справа в тому, що на момент винаходу поняття, як такого, Нового року у римлян припадало на 1 березня.

2020 рік – високосний


2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


І наступний такий подовжений місяць чекає нас в 2020 році. Це буде звичайний кратний чотирьом рік (не той, що в якості винятку кратний чотирьомстам), і попередній високосний припадав на 2016-й. А наступний буде, відповідно, в 2024-м.

Народні прикмети високосного року і двох інших за ним2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


Високосний рік в народі має погану славу: в культурах різних етносів і держав завжди лякалися чогось вибивається з загальної звичної канви, гарного, незвичайного. Вважалося, що цей зайвий, буває раз на чотири роки день, вбирав у себе весь негатив безчасся, і обрушував його тінь на весь період, якому належав. Цікаво, що статистика, в якійсь мірі, це підтверджує: дійсно, якщо підрахувати «питому щільність» всіх воєн, конфліктів, природних катаклізмів, чомусь саме на високосні роки в старовину їх доводилося куди більше, ніж на всі інші. З цієї причини у високосні роки не грали весілля – чекали всіляких нещасть від шлюбу, аж до загибелі когось із подружжя. Ще б! Пара ж не змогла б жити в стороні від усіх світових колотнеч – якась біда, та обов'язково на ній відбилася б. Однак і наступні за ним два роки володіли не кращою славою: їх звали роками вдови, вдівця, відповідно.
2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


І пояснювали це тим, що в роки після війн, морів та стихійних лих людей з таким сумним статусом стає в рази більше. А традицію рівно рік тримати траур – ось як раз увесь після – нікуди не дінеш. У ці роки аналогічно намагалися не влаштовувати свою долю, щоб не випробовувати її на міцність. Цікаво, що в результаті виходив лише один рік між роком вдівця і високосним, який вважалося нормальним грати весілля. Ось так ось

Різні погляди на проблему високосних років і років вдови, вдівця2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


У 2011 році 23 червня було призначено ООН Міжнародним днем вдів, щоб звернути увагу громадськості на проблеми і горе жінок, які втратили подружжя із-за військових конфліктів і нещасних випадків. За статистикою, на даний момент у світі налічується 250 мільйонів жінок, які залишилися вдовами, і з них 46% горе спіткало в молодому віці, у результаті чого вони залишилися одні з маленькими дітьми, які не мали засобів до існування і т. п. Це те, що відбувається зараз. Але, по правді кажучи, останнім часом вся вікова статистика дурної слави високосних років і років вдови, вдівця проти них летить в Тартарари, так як мало не кожен рік з різним ступенем інтенсивності, не піддається ніякому логічному поясненню відбуваються всі згадані лиха. Наприклад, всі ми пам'ятаємо страшний 2010 рік. А адже він високосним зовсім не був. І добре б ще наступного за високосним році вдови можна було б з точки зору історії минулих століть приписати печаль ауру, як року жалоби багатьох жінок.

2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому


А причому тут наступний за ним – нібито рік вдівця? А в нього по кому траур справляють? Природніше було б, звичайно, об'єднати їх в один, навіть якщо розглядати питання з такої точки зору і ставитися до нього серйозно. А то складається враження, що чоловіки виявилися «ображеними», тому захотіли і собі увічнення подібного року Дурниці все це, звичайно, і недовірливість – поганий порадник у власній долі. Це позиція як сучасної науки, так і, наприклад, християнської церкви. І якщо перша просто навіть не розглядає цю прикмету, крім як цікаве фольклорне і психогенезисное явище, то друга навіть зійшла до пояснення: смерть людини лише в руках Божих, і ніхто, крім Нього управляти нею не здатний. І вже тим більше якийсь там «нещасливий рік». Що ж, призначати дату весілля на 2020 рік та два наступних за ним, чи ні – персональна справа кожного. Як і те, чи вірити в прикмети і давно застарілу статистику, або ж прислухатися до здоровим голосам наукової та церковної думки, які вряди-годи хоча б цього питання прийшли до консенсусу.
2020 рік вдови чи вдівця? Який і чому
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають