C новым годом 2018
 
 • 10:41 – Модні купальники 2020 
 • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
 • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
 • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить

Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить

Останнім часом система освіти постійно піддається реформуванню, щорічно в цьому напрямку нас чекають найрізноманітніші нововведення і перетворення, головною метою і завданням яких є поліпшення системи в кращу сторону.

Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить


Одним з останніх перетворень і програма, розроблених Урядом РФ є підвищення соціального статусу викладача і системи навчання в цілому. Іншими словами, крім нових вводяться вимог до учнів, висуваються нові вимоги і до педагогічних працівника. Які перетворення сьогодні у всю обговорюються, чого слід очікувати і до чого вони наведу? Насамперед, це атестація педагогічних працівників, запланована на новий навчальний рік і саме про це, а, точніше, найбільш важливих та значущих сторонах ми зараз і поговоримо.

Атестація – для чого вона необхідна?


Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить


Багато педагогічні працівники задаються одним дуже важливим питанням – для чого потрібні всі ці перетворення. Система атестації вчителів – своєрідна кар'єрна драбина в сфері освіти. Більш висока категорія відкриває для вчителів нові можливості, а саме: зростання заробітної плати і супутніх виплат згідно встановленої тарифної сітки; можливість додатково брати «класне керівництво; право завідувати кабінетом та ін. Педагоги зі стажем знають, що протягом багатьох років молодого фахівця, який закінчив університет, чекав тривалий і непростий шлях до вершини з урахуванням таких норм: Перша атестація вчителя через 5 років після початку роботи. Позачергова атестація (при наявності серйозних заслуг) не раніше ніж через 2 роки після попередньої. Поетапне зростання, не дозволяв молодим фахівцям претендувати на «вищу» категорію раніше, ніж будуть підкорені нижчестоящі рівні (друга та перша). Можна було атестуватися на відповідність вже досягнутого рівня, або підвищити категорію. Оцінювалася сама робота вчителя та її результативність, але тестів на знання предмета як таких не було. Готуючись до атестації, вчителю чекала масштабна робота з підготовки портфоліо, в якому необхідно було детально описати роботу за звітний період, надавши на розгляд комісії вагомі докази того, що вчитель активно працює по всім основним напрямкам: викладання предмета; організація позаурочної діяльності учнів; взаємодія з батьками; участь у загальношкільній життя; методична робота; самоосвіта, обумовлює особистісне і професійне зростання. При цьому, досягнувши певних вершин, багато втрачали бажання продовжувати роботу над собою, що особливо яскраво проявилося на тлі введення нових норм і методів викладання. Саме тому країні необхідна нова форма атестації вчителів, яку планують запровадити в цьому році.

Де і як буде, нові вимоги?


Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить


Найголовнішою вимогою нової атестації є максимально точна оцінка рівня професіоналізму завдяки новим вводиться напрацюваннями. Про які вимоги варто відзначити і сказати в першу чергу?

 • По-перше, Зміст – результат праці вчителя оцінюється на основі матеріалу, підготовленого заздалегідь і викладеного у формі Кіма. У даному вигляді оцінюється знання предмета, психічна і педагогічна методика його викладання учням.

 • Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить

 • По-друге, застосування нової випробувальної моделі – необхідно для стимуляції серед педагогів підвищення якості їх праці та його результативності.

 • По-третє, зміни, необхідні для надання можливості обзавестися вищою категорією простому вчителю, який нещодавно отримав диплом педагога. Для цього необхідно продемонструвати перед комісією свої професійні навички і результат майстерності. Від присвоєної категорії залежить зарплата вчителя.


 • З якими труднощами можна зіткнутися?


  Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить


  Як і будь-які інші нововведення, всім перетворенням властиво мати свої певні ризики, труднощі і складності. Як це відноситься до системи освіти? Насамперед, невідомо, хто і за якими критеріями повинен перевіряти есе вчителя для оцінки його кругозору. Можливо, що його замінювати КИМами. Для підтвердження своєї кваліфікації вчителю потрібні додаткові фінансові витрати. Щоб отримати дозвіл на зйомку учнів від їх батьків, потрібно багато зусиль. Профпридатність вчитель може оскаржити у судовому порядку.

  Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить

  Багато сучасні педагоги вважають таку перевірку знань не доречним, так як в першу чергу їх кваліфікація підтверджується дипломом.
  Якщо педагог не пройшов атестацію, її не звільняють. Йому потрібно пройти подальшу перепідготовку: навчання, курси підвищення кваліфікації.

  Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить


  Для підвищення якості роботи викладачів щорічно в процес їх обов'язкової атестації вносяться різні зміни. Перевірка професіоналізму вчителя здійснюється за формою Кімів, в основі якої знаходиться об'єктивна оцінка общефедерального значення. Зроблять ці перетворення систему краще і якісніше покаже час.
  Атестація педагогічних працівників 2019-2020. Де і як проходить
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають