C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар

Всі досвідчені городники знають, що в 2020 році посадку баклажанів на розсаду бажано проводити за місячним календарем. Це досить вибаглива овочева культура, що відрізняється тривалим періодом росту і поганою переносимістю весняних заморозків. Щоб виростити якісну розсаду з відмінними смаковими якостями і високою врожайністю, потрібно знати певні нюанси культивування та їх враховувати при проведенні посівних робіт.
Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


Основні правила вирощування

Смачний і поживний овоч вирощують практично в усіх російських регіонах, як у відкритому грунті, так і в теплицях. Молоді і незміцнілі кущі особливо чутливі до застою води в грунті, посухи, температурних коливань. Їх пророщують спочатку в домашніх або тепличних умовах з насіння, а потім висаджують у город. Такий розсадний спосіб вирощування культури дозволяє зміцнити розсаду до пересадки на постійне місце і захистити її від хвороб і шкідників. Також слід враховувати наступні моменти:

ідеальний вік для пересадки розсади на грядку - 50-60 днів;
насіння проростає в середньому 7-10 днів;
ранні сорти плодоносять на початку літа, пізні - у вересні-жовтні;
умови вирощування - в теплиці або у відкритому грунті;
не можна висаджувати баклажани в землю на вулиці, якщо температура повітря менше +16 градусів;
на упаковці з насінням зазвичай вказаний вегетаційний період, в середньому він триває 100-150 днів.
Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


З огляду на кліматичні умови, городники Сибіру і Уралу починають посів баклажанів вже в лютому, а на початку літа пересаджують розсаду в теплицю. У північних регіонах баклажани, як і багато інших овочів, встигають дозріти лише в тепличних умовах. Жителі Поволжя починають сіяти насіння у себе вдома на початку березня, щоб перенести кущі на грядку в кінці весни. У південних регіонах країни пророщування насіння краще починати в середині лютого. Молодь буде готова до пересадки на грядки в квітні.

Посівні роботи згідно з місячним календарем


Не тільки кліматичні умови впливають на процес вегетації рослин. Посадку баклажанів на розсаду слід проводити в 2020 році на наростаючу Місяць:

Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


Якщо слідувати цим місячним календарем посадки баклажанів в 2020 році, можна отримати стійкі до хвороб, температурних перепадів і шкідників паростки, які в сезон дадуть рясний і якісний урожай.

Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


Підготовка і посадка насіння

Бажано купувати насіння баклажанів у перевірених місцевих постачальників або заготовлювати їх самостійно. Щоб вони швидше проклюнулися, їх загортають у марлю і поміщають в ємність з гарячою водою (всього на 5 хвилин), потім вимочують у слабкому розчині марганцівки (15 хвилин). Це необхідно для захисту насіння від ґрунтових шкідників та бактерій. Потім їх знову промивають, але вже під водою кімнатної температури.

Деякі садівники на 10-15 хвилин поміщають посівний матеріал в розчин з будь-яким стимулятором росту. Потім насіння висушують на рушник при кімнатній температурі. Щоб загартувати майбутню розсаду, насіння протягом 5 днів на ніч поміщають в холодильник. Для активізації зростання після загартовування їх поміщають у вологі ганчірки або марлю. Далі переносять в грунт, насипаний в загальну велику ємність або в маленькі торф'яні склянки.

Баклажани люблять повітропроникну, живильну, легкий грунт з нейтральною кислотністю. Її набувають у магазинах для садівників або готують самостійно з дерну, торфу, перегною і деревної золи. З грядок, де раніше ріс перець, помідори або картопля, грунт брати не можна. Бажано перед посадкою насіння прожарити землю в духовці, обробити паром, полити марганцівкою і удобрити перегноєм. Для нормального росту кореневої системи готують ємності висотою не менше 7-9 см. Їх на 2/3 наповнюють землею, а потім:

поливають простий відстояною водою;
поглиблюють насіння в лунки глибиною 1-1,5 см;
присипають землею;
зберігають відстань між сіянцями в 2-3 см;
ущільнюють грунт і ще раз її поливають;
прикривають ємність поліетиленом.
Ящики з насінням тримають подалі від яскравого сонячного світла, холоду і протягів. Через 10-15 днів з'являються перші паростки. Їх переставляють на східний або західний підвіконня. У перші дні після проростання розсади плівку знімають ненадовго, лише на 30-40 хвилин, поступово збільшуючи цей час. Через тиждень посіви можна повністю відкрити.

Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


Кущі баклажанів активно ростуть при температурі + 14-17 градусів. Їм необхідний 12-14 годинний сонячний день, тому важливо розташувати ємності з рослиною біля джерел штучного освітлення або, навпаки, відносити розсаду в тінь при надмірно довгому світловому періоді. Перші сходи обприскують простою водою з розпилювача. Після появи справжніх великих листя починають зволоження грунту під корінь. Вода для поливу потрібна чиста, відфільтрована, кімнатної температури. При необхідності проводять пікіровку і підгодівлю суперфосфатом і сечовиною.

Висадка саджанців в теплицю


Посадка баклажанів в теплицю в 2020 році також повинна проводитися на наростаючу Місяць:
Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар


Правильна посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році - запорука отримання рясного врожаю, головне - дотримуватися правил культивування рослини і вибирати для початку робіт дні, коли можна садити. У деяких регіонах Росії, якщо грунт в теплиці добре прогрілася, посівні роботи починають вже в квітні, бажано в дні наростаючою Місяця. Якщо теплиця не опалюється, і спостерігаються нічні заморозки, краще відкласти захід до початку червня. У ній повинна встоятися температура не нижче 24 ° С-28 ° С. При холодної та вітряної погоди кущі зупиняються в рості і просто гинуть. При вирощуванні баклажанів теплицю періодично провітрюють, уникаючи сильних протягів.

Щоб сіянці швидко прижилися і без проблем вкоренилися, грядку попередньо знезаражують хлорним вапном, окропом або паром. Потім її розпушують граблями і удобрюють перегноєм, тирсою або попелом, добре поливають. Між рядами залишають відстань 30-40 см, а між кущами - 30-45 см.

Саджанці баклажанів акуратно витягують з ємностей і переносять в лунки на грядці, потім присипають землею. Перевалку розсади здійснюють без прищипування і обрізання коренів. Вибирають тільки рослини з щільним стеблом, розвиненою кореневою системою і здоровим листям. Довгі саджанці підв'язують до якої-небудь опори, як в'юнкі рослини. Їх поливають під корінь, що не змочуючи листя і пагони.

Основні правила вирощування баклажан: відео
Посадка баклажанів на розсаду і в теплицю в 2020 році коли садити, календар
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають