C новым годом 2018
 
  • 10:41 – Модні купальники 2020 
  • 15:56 – Як прикрасити ялинку на Новий рік 2020 кращі 100 прикладів фото 
  • 15:55 – У чому зустрічати рік Пацюка 2020: модний образ, фото, варіанти 
  • 15:51 – Улюблені кольори Металевого Щура 2020 

Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями

Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями

Будь-якій православній людині важливо знати і шанувати свята, пов'язані з історичними подіями часів Христа. Дізнатися про пам'ятні дати можна з календаря. Традиційно в 2020 році буде 18 неперехідних свят і 7 постів.

Щоб дізнатися, яке сьогодні свято, досить подивитися на те, яким кольором відзначені числа в календарі. Всі значні дати діляться на Великі свята (Великдень), двунадесяті (12 подій) і недвудесяті (7 днів).

Пропонуємо скачати православний календар на 2020 рік:

Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями


Січень

Щорічно в перший місяць року православні відзначають три великі дати:

7 січня - Різдво Христове. За церковним календарем це постійне число. У 2020 це буде вівторок.

14 січня - Обрізання Господнє. У цей день згадують, як Христа нарекли Ісусом, і маленький Спаситель прийняв обрізання. На Русі 4 січня також і день пам'яті Василія Великого.

19 січня - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення). Один з двунадесятих свят. Згадують подію, описану в Євангеліє, коли Ісус прийшов до річки Йордан і попросив пророка Іоанна охрестити його. У момент прийняття хрещення розверзлось небо, і у вигляді голуба на Христа зійшов Святий Дух.


Перша декада січня 2020 року відзначена в православному календарі як строгий пост. Після Різдва починається суцільна седмиця: аж до Хрещення годі й постнічать по середах і п'ятницях і кожен день веселитися.

Лютий

Неперехідного датою, зазначеної в православному календарі, є 15 лютого. У цей день (у 2020 році це буде субота) церква відзначає Стрітення Господнє. Церковнослов'янською мовою слово «стрітення» перекладається як «зустріч». Цей церковне свято припадає на 40 день після Різдва і встановлений в пам'ять про те, як Симеон Богопріемец, найстаріший на момент народження Христа людина в Єрусалимі, зустрівся з немовлям Ісусом. Ця зустріч була передбачена Ангелом ще задовго до народження Спасителя і символізувала прийняття всім світом християнства.

Переходить (непостійній) датою вважається Вселенська поминальна субота. У православному календарі на 2020 рік таким днем ​​відзначено 22 лютого. Це перший в році день загального поминання спочилих, який завжди передує святкової масляного тижня.

Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями


Березень

Весь місяць в календарі відзначений як дні Великого посту. Виділяються в ньому лише три числа: 14, 21 і 28 березня. Це Батьківські суботи, коли на літургії повністю читаються молитви за померлих. Дати таких поминальних днів щороку змінюються, так як пов'язані з підготовкою до Великодня.

Квітень

Триває Великий піст, але серед строгих днів будуть і свята.

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Один з двунадесятих свят, дата, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії про те, що вона стане матір'ю Сина Божого. На Благовіщення допускається послаблення посту: дозволена риба та олія.

12 квітня 2020 року відзначають Вхід Господній до Єрусалиму. У календарі ця дата завжди змінюється і встановлена ​​на останню неділю перед Великоднем. Християни згадують про зустріч Ісуса, як Месію, і привітанні його пальмовими гілками. На Русі склалася традиція освячувати вербу, за що свято отримало другу назву Вербна неділя.

19 квітня за церковним календарем на 2020 рік - Великдень, найголовніше свято у віруючих. Ця дата змінюється щорічно і залежить від місячно-сонячного календаря. Великдень вінчає Великий піст.

Ще одне переходить подія - Радоница (Великдень для померлих). У 2020 це буде 28 квітня. У церковному календарі це перший день загального поминання померлих після Воскресіння Господнього.


Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями


Травень

Весь місяць триває святкування Великодня, в зв'язку з чим дозволено послаблення пісних днів в середу і п'ятницю.

28 травня - Вознесіння Господнє. Сороковини після Пасхи, коли відзначають сходження Христа на небо. Дата ця також змінюється щорічно, але свято завжди припадає на четвер.

Серед виділених в календарі дат - 9 травня. Російська православна церква поминає покійних воїнів.

Червень

Завершуються великодні свята, іменовані у православних П'ятидесятницею.

Неділю 7 червня 2020 року - День Святої Трійці. Це перехідний двонадесяте свято, яке відзначають на 50 день після Воскресіння Господнього. Згадують зішестя Святого Духа на апостолів.

8 червня - День Святого духа. Перед Трійцею - Вселенська батьківська троичная субота, а після неї - Суцільна троичная седмиця, на якій абсолютно немає пісних днів.

З 15 червня розпочинається Петрів піст, який триває 28 днів.

Липень

У цьому місяці три великих церковних свята:

7 липня - Різдво Іоанна Хрестителя. Відноситься до недвунадесятим свят. Цю дату встановили на основі трактування Євангеліє, в якому сказано, що Майбутній Іоанн Предтеча народився за 6 місяців до народження Ісуса.

12 липня - день святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Відомий ще з часів раннього християнства.

18 липня - набуття мощей чудотворця всієї Русі преподобного Сергія Радонезького. Також в липні відзначають День сім'ї, любові і вірності, встановлений в пам'ять про святого князя Петра і дружині його Февронія (08.07.).


Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями


Серпень

В останньому місяці літа віруючі відзначають два двунадесятих свята, дати яких постійні:

19 серпня - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці, коли згадують про смерть Діви Марії.

У серпні у віруючих і багатоденний Успенський піст (17-28.08.). Останній місяць літа багатий також на дні, коли звершується пам'ять святих.

02.08. - Ільїн день. Цей святий у православних християн вважається особливо шанованим, подібно Миколі Чудотворцю.

09.08. - День Великомученика і цілителя Пантелеймона, коли моляться про всіх хворих.

10.08. - День Смоленської Божої Матері.

14.08. - Походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Цей день називають ще Медовий Спас.

Вересень

У перший місяць осені віруючі відзначають:

11 вересня - Усікновення глави Іоанна Предтечі. Великий недвунадесятий свято, коли згадують про смерть святого.

21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці. Входить до числа дванадесятих дат.

27 вересня - Воздвиження Хреста Господнього.

30 вересня - день святих Віри, Надії, Любові та матерії їх Софії.
Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями


Жовтень

17 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці. Неперехідні дата, яку в народі вважають часом зустрічі осені з зимою. На Покрову віруючі моляться про заступництво для жінок і про заміжжя.

Листопад

4 листопада - День казанської Божої Матері. Ця дата була встановлена ​​ще в 17 столітті в знак пам'яті про вигнання поляків з землі російської. Дмитрівська поминальна субота, день пам'яті покійних.

Відзначається в найближчу суботу перед днем ​​пам'яті св. великомученика Дмитра Солунського (08.11.).

Встановлено після битви на Куликовому полі.

28 листопада - початок Різдвяного посту.

Грудень

4 грудня - Введення у Храм Пресвятої Богородиці. У цей день трьохрічному Марію батьки привели в Храм, щоб освятити її життя Богу, як і обіцяли, молячись про зачаття.

13 грудня - дата пам'яті Апостола Андрія Первозванного.

19 грудня - день Ніколя Чудотворця, одного з найбільш шанованих святих у християн. Вважається покровителем моряків і мандрівників.
Православний (Церковний) календар на 2020 рік з святковими днями
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають